• Súkromná materská škola TatraKUK je pripravená prijať aj deti so špeciálnymi výchovno vzdelávacími potrebami. Pri ich vzdelávaní pomáha aj naša špeciálna pedagogička Mgr. Barbora Dideková.

Školská špeciálna pedagogička pracuje s deťmi so špeciálnymi výchovno vzdelávacími potrebami individuálne vo svojej pracovni, priamo v triede, ale pomáha aj pani učiteľkám nastaviť fungovanie v triede tak, aby dieťa do ŠVVP bolo naozaj začlenené do kolektívu a metódy a formy práce boli prispôsobené jeho individuálnym potrebám, ktoré vyplývajú zo stanovenej diagnózy.

V našej materskej škole máme skúsenosti s integráciou detí s deťmi s:

- narušenou komunikačnou schopnosťou

- svalovou dystrofiou

- poruchou autistického spektra

- poruchou pozornosti

- všeobecným intelektovým nadaním

Pri prijímaní detí so špeciálnymi výchovno vzdelávacími potrebami vždy zvažujeme aktuálne možností materskej školy a  momentálny stav dieťatka s možnosťami jeho rozvoja v prípade integrácie v bežnej triede materskej školy.

• Súkromná materská škola TatraKUK
      • gabriela@gromnica.sk