• Celému tímu SMŠ TatraKUK ide predovšetkým o to, aby deti nielen získavali vedomosti, ale aj, a možno v materskej škole najmä, o rozvinuté interpersonálne zručnosti našich TatraKUKáčov, s ktorými vstupujú do veľkého školského sveta.

Našim cieľom je komplexný rozvoj dieťaťa s ohľadom na jeho individuálne potreby dané vekom, typom osobnosti, temperamentom.

V príjemnom, bezpečnom a chápajúcom prostredí sa dieťa u nás naučí základným zručnostiam potrebným pre život, ale aj nadobudne vedomosti, ktoré rozšíria jeho pohľad na svet. Pri práci s deťmi využívame Hejného metódu. Deti vzdelávané touto metódou disponujú vo výrazne väčšej miere všestranne využiteľnými schopnosťami, ktoré im pomôžu nielen v matematike. Dokážu samostatne premýšľať, ale aj pracovať v tíme, dokážu naformulovať argumenty, ktorými podopierajú svoje tvrdenia, vedieme ich k tomu, aby chybu nevnímali ako niečo tragické, ale aby dokázali  túto chybu objaviť a na základe toho zmeniť stratégiu riešenia.  Dokážu byť nesmierne kreatívne a v priebehu práce s nimi sú chvíle, kedy si uvedomím, ako sa ich bariéry tvorivosti strácajú a dokážu produkovať množstvo nápadov. V podstate všetko, čo sa zaraďuje medzi tzv. mäkké zručnosti Hejného metóda rozvíja – vedenie tímu, organizačné schopnosti a zručnosti,  riešenie konfliktov, strategické a koncepčné myslenie , kreatívne myslenie , predvídavosť, odolnosť voči stresu, asertivitu, tímovú spoluprácu, schopnosť sebareflexie, empatie, samostatnosť.

Názov nášho vzdelávacieho programu Zvedavček a Športovček vychádza zo zamerania materskej školy:

1.  poskytujeme deťom dostatok príležitostí na rozvíjanie zvedavosti, ktorá je hnacím motorom objavovania.
    2. dbáme o vytvorenie priestoru na rozvíjanie hrubej motoriky, najmä v prírodnom prostredí

Súkromnú materskú škola TatraKUK nájdete priamo pod lesom, v budove umiestnenej tichej slepej ulici. Táto poloha nám umožňuje realizáciu množstva aktivít priamo v prírode.

Vo vzdelávaní využívame prirodzenú zvedavosť detí, uprednostňujeme konštruktivistické metódy pred transmisívnymi, kladieme dôraz ako na rozvoj individuality dieťaťa, ale aj na rozvoj schopností detí pracovať v tíme, komunikovať, obhajovať svoje názory. Osobité miesto pri práci s deťmi má chyba, ktorú vnímame ako niečo prirodzené a dokonca vítané. Uprednostňujeme činnosti, pri ktorých prebieha aktívne učenie hravou formou.

• Malé Tatry 5A, 034 01 Ružomberok
        03401 Ružomberok